انحراف در دوران نوجوانی

انحراف در دوران نوجوانی
ژ.آ.هدفیلد می نویسد
((غریزه جلب توجه مثل یک غریزه حقیقی در حدود سنین 15/16 سالگی شکوفا می شود و سبب تحریک قوای عشقی می گردد.در این سنین،دختران به معشوق بودن و پسران به دلاوری تظاهر می کنند.
اگر این غریزه منحرف شود تبدیل به بیماری اکزی بیسیون می شود و در این حال بیماران به هیچ وجه میل به اعمال جنسی ندارند بلکه بیشتر میل به نشان دادن خود دارند.
در زنان این بیماری به صورت لباسهایی که از قسمتها و شکافهایی مختلفش بدن آنان نمایان باشد و یا در انتخاب عطر مخصوص تظاهر می کنند.
این گونه زنان با داشتن ظاهر بسیار جالب توجه  و جذاب از نظر زناشویی همسران خوبی نخواهند بود ، چه در حقیقت از نظر جنسی سردمزاجند و بدین دلیل در ازدواج معمولا شکست می خورند و به جدایی و طلاق منتهی می شود.))
تصعید غریزه
برای جلوگیری از انحراف جوانان و تصعید آنان به سوی کمال در دوران جوانی باید:


1-همان طور که امام صادق فرمودند:وظیفه پدر و مادر ومربیان در این هفت سال سوم همراهی و مراقبت از دختران و پسران جوان است.
2-باید بدانیم که خداوند تمامی چیزهایی را که روی زمین است زینت قرار داده تا مارا مورد آزمایش قرار دهد.
3 -و بالاخره باید به هوش باشیم که زینت و زیبایی انسان تنها به جمال ظاهری نیست ، بلکه به کمالات و آراستگی های درونی نیز هست و جمال ظاهری مقدمه ای است برای کمال و زیبایی روح و باطن آدمی.از این رو خداوند به بشر می فرماید:
 ای فرزندان آدم،برای شما لباسی فرو فرستادیم که اندام شما را می پوشاند و مایه زینت شماست،و لباس تقوا بهتر است.  
و آنگاه به او توصیه می کند که از زینتهای خود در راه رسیدن به کمال و در طریق رهسپار شدن به مساجد استفاده کند.و از نظافت و طهارت  و تناسب و جمال و زینت ظاهر به پاکی و زیبایی روح و قلب و از لباس ظاهر به لباس تقوا نائل گردد که خداوند می فرماید: ایمان را محبوب شما ساخت و آن را در دلهایتان بیاراست.

بله در این عصر که چشم طمع استکبار جهانی به یک وجب از خاک این مرز و بوم است با الگو گرفتن از روش زندگی نادرست آنان از شبکه های ماهواره ای کمک شایانی به تحقق اهداف بلند مدت آنان کرده ایم.
پس بیاییم از معصومین خود همانند حضرت زینب کبری که در وقایع عاشورا از حیای ان حضرت یاد شده و همچنین مادرمان حضرت خانوم فاطمه زهرا الگو پذیر باشیم.
مادرمان خانوم فاطمه زهرا در کوچه خمیده راه می رفتند که مبادا نامحرمی گمان به جوانی ایشان ببرد و آن حضرت از نظر نامحرمان مصون باشند.
سائلی کور نزد پیامبر آمد و پیامبر خانوم فاطمه زهرا را صدا زدند در حالیکه سائل از دو چشم نابینا بود اما خانوم از پرده حایل با پدر صحبت کردند بعد از رفتن شخص پیامبر درحالیکه به جواب سوالشان واقف بودند پرسیدند: فاطمه جان شخص کور بود چرا از حایل صحبت کردی خانوم در عین حیا و عفت فرمودند یا رسول الله ایشان کور بودند من که چشم داشتم ایشان را می دیدم. پیامبر سه بار فرمودند پدر و مادرم به فدایت فاطمه جان
با کمی تامل در وضع تاسف بار حجاب در جامعه این سوال پیش می آید که ((چرا با پیروی نا بجا از زندگانی به چالش رفته ی غرب و آمریکا با تقلید کورکورانه می خواهیم داشته های خود را به نداشته های آنها بفروشیم))؟(تحریر گردید از حقیر وحید . خ به تاریخ  تیر ماه 92)

(تصعید تداعی و فضای تربیتی/عبدالکریم بی ازار شیرازی

روانشناسی و اخلاق/ترجمه دکتر علی پریور/صص340-341

قران کریم/اعراف26 حجرات 7)

((بجهت خوانندگان محترم از حقیر وحید. خ))

/ 46 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باشو

سلام وحید جان! درباره شعرها هم منظور بدی نداشتم فقط گفتم شعر اولی جالب نیست نمی دونم چرا کلمه ی "درپیت " برای شما تداعی شده به هر حال عذر منو بپذیر.

باشو

سلام وحید جان ! خدارو شکر که یادت اومد خوشحال خواهم شد گاهی سری به باشو بزنی اگه دوست داشتی لینکت کنم بهم خبر بده

باشو

سلام وحید جان ! خدارو شکر که یادت اومد خوشحال خواهم شد گاهی سری به باشو بزنی اگه دوست داشتی لینکت کنم بهم خبر بده

باشو

درورد بر وحید خان گل . به این می گن رفیق خوب هر از گاهی سری به تنهایی باشو می زند و با رفتنش تکه ای از باشو را با خود می برد ...

باشو

وحید جان با احترام به صرف غزلی تازه دعوتی در غزل برگر

باشو

ممونم وحید خان ما دوستت داریم این نوشته ها قابل حسادت نیست گرچه حسادت کردن برای پیشرفت انسان گاهی بسیار مفید است تمام نوشته های این وب پیشکش به جنابعالی . پیروز باشید

فاطمه

سلام خیلی خوشم اومد از این پست از آدمایی که یه نصیحت میکنند و میگن فلان کارو بکنید ولی خودشونم نمیدونن چرا خیلی بدم میاد ولی تو این کارو نکردی بیا به منم سر بزن اگه خواستی لینک کن خبر بده لینکت کنم

[وحشتناک]وبلاگ بسیار زیبایی دارید[تایید]

نگار

سلام وب جالبی داری خواستی به منم ی سرکی بزن: http://yekdonyatanhai.blogfa.com http://kolbehytanhai.blogfa.com http://atrenargesi.blogfa.com http://tanhatarean.blogfa.com